Empati, bir insanın sahip olabilceği, en büyük erdemdir.

Düşün ki; Gecenin bir vakti sokaktasın. Hava çok soğuk, gidecek bir yerin yok. Bir duvar dibine kıvrılmış, altında beton soğuktan korunmaya çalışıyorsun. Karnın durmaksızın gurulduyor. Fakat yiyecek bir şeyin yok. Bir gayret karşıdaki çöp konteynerine, gidip bir kuru ekmek bulup yiyorsun.

Bir süre sonra susuyorsun. Önceki akşam yağan yağmurdan kalma, sayısız ayağın, basıp geçtiği su birikintisinden su içiyorsun. Tüm bunlar yetmezmiş gibi gelip geçenler tarafından yersiz yere taciz ediliyorsun.

Bir süre sonra dayanamayıp, caydırıcı olabilmek adına sesini çıkarmaya başlarsan, bu seferde belediyeden gelip sokağı mumla (!) arayacağın barınaklara veya dağ başlarına atılıyorsun.

Sen bunları yaşamıyor olabilirsin, fakat bunu her gün yaşayan sokak canlıları var.

Lavaboda boşa akıttığın su, beğenmeyip yarım bıraktığın yemek, onlar için hayat demek.? 

“Sokak hayvanlarının korunmalarına ve yemek yeme ihtiyacı kalmamış ve hiçbir hayvanın insani zevkler için kullanılmadığı bir dünya” istiyoruz.
 
Evet YAŞAM Haklarına Önce SAYGI İSTİYORUZ…

Derneğimiz, hayvan sevgisi bilincini geliştirmek, hayvan hakları ihlallerini önlemek, sahipsiz sokak hayvanları başta olmak üzere tüm hayvanların refahlarını sağlamayı Kendisine bir misyon olarak üstlenmiştir.