Altın Patiler Sokak Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği

Yaşam ortamlarından koparılan, doğada ve sokaklarda yaşayan sahipsiz ya da sahipli canların bakımı, tedavisi, barınması, kısırlaştırılması, sahiplendirilmesi ve şartlar ne olursa olsun korunmasını sağlayan, ayrıca kötü muamele görmesine izin vermeyen bir dernektir.

Derneğimiz, sokak canlarının kötü yaşam şartlarından kurtarılmasına yönelik, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının desteği, gönüllü hayvan severler ile işbirliği yaparak insani, etkin ve kalıcı çözümler üretilmesi amacıyla, sosyal alanda faaliyet göstermek için 2009 yılında kurulmuş, T.C. İstanbul Valiliği ve İl Dernekler Müdürlüğüne kayıtlı bir Sivil Toplum Örgütüdür.

Günümüzde kontrolsüz şehirleşme, tüm canlıların doğal yaşamlarını da olumsuz etkilemektedir.

Gerek şehir içlerinde gerekse kırsal alanda yaşayan canların, özellikle de köpeklerin insan desteği olmadan beslenmeleri ve tedavileri artık mümkün değildir.

Bizler, onların hayatına dokunarak yaşam alanlarını iyileştirmek, yaşam standartlarını yükseltmek, toplumda duyarlılığı ve farkındalığı artıracak çalışmalar yaparak, onların yaşam mücadelelerine destek olarak ihtiyaçlarına tercüman olmak için bir araya gelmiş gönüllüleriz.

Derneğimiz, özellikle şehir dışlarına ve ıssızlara tecrit edilmiş, yiyecek, su ayrıca barınacak yeri bulunmayan ve insansız yaşaması mümkün olmayan başta köpekler olmak üzere sokak canlarının kurtarılması, tedavileri, beslenmesi ve de imkanlar dahilinde Gönüllü Hayvan severlerle beraber düzenli olarak bu yardımları gerçekleştirmektedir.

Faaliyetlerimizi, sosyal medya hesaplarımız üzerinden güncel olarak takip edebilirsiniz.

Dernek olarak 2009 yılından itibaren sahipli, sahipsiz hayvanların yaşam kalitesini yükseltmek amacı olan ve her zaman sahada olan, onlarla birebir ilgilenen gönüllüleriz.

Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.